İstanbul’da İşyeri Hareketlerini ‘Prestij Yollar’ Belirliyor

Türkiye Veri İşleme Merkezi (TUVIMER) ARGE ekibi değer haritaları üzerinden İstanbul’un analizini yapmaya devam ediyor. Gayrimenkul sektöründe sahip olduğu ADR sistemiyle sektörün öncüsü konumunda olan TUVIMER, periyodik aralıklarla kamuoyuna bildirimlerde bulunuyor. Son olarak İstanbul genelinde yer alan iş yeri arzlarına dair yapılan incelemede prestij yollar içerisinde kalan yerlerin önemi ortaya çıkmaktadır.

PRESTİJ YOLLAR ÖNE ÇIKIYOR

Gayrimenkul değerlerinde yaşanan değişmelere yönelik yapmış olduğumuz incelemeler devam ediyor. İstanbul’da ekonominin kalbi olarak nitelendirebileceğimiz alanlarda gözle görülür bir hareketlilik söz konusu. Özellikle son yıllarda etkisini iyice arttıran E6 yolu ve E5-E6 otoyolları arasında yer alan bağlantı yollarında iş yeri arzı açısından kritik önem taşımakta. Prestij akslar olarak da nitelendirilebilir durumda olan bu yolların kente etkisini direkt olarak gözler önüne seriliyor.

İstanbul geneli işyeri arzlarına yönelik yapılan inceleme sonucu İstanbul’un kalbi olarak gösterilebilen alanların fazlalığı dikkatleri çekmektedir. Özellikle son 15 yılda E-6 aksının etkisi ve E5-E6 otoyolları arasında kalan bağlantı yolları üzerinde ‘Prestij Akslar’ diye nitelendirilebileceğimiz alanların kente etkisi doğrudan görülmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

İstanbul’da İşyeri Hareketlerini ‘Prestij Yollar’ Belirliyor” için bir yorum

Bir cevap yazın