Şehirde 360 Derece Ring Sistemi Kurulacak

Son yılların en gözde şehirlerin başında gelen Antalya’da hayata geçirilen projeler dikkat çekiyor. Metro projesi ve üçüncü etabının sonuna gelinen raylı sistemler sayesinde şehirde 360 derece ring sistemi kurulacak.

İlk dönem Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde raylı sistemler projesinin ilk etabını tamamlayan Menderes Türel Antalya şehrini güçlendirecek projeleri hayata geçiriyor. Raylı sistemlerin çağdaş toplu taşıma sistemi olduğunu belirten Türel Meydan-EXPO hattının ise 2016 yılında tamamlandığına vurgu yaptı.

VARSAK MELTEM ARASINDA ÜÇÜNCÜ ETAP”

Üçüncü etap çalışmaları Yüksek Planlama Kurulu’nda bakanların imzasına sunuldu. Varsak-Meltem arasına yapılacak olan metronun bitişiyle birlikte ihalesi yapılacak. Görev süresi içerisinde bu projeyi tamamlamak için çalışacağını belirten Menderes Türel’in amacı Antalya’ya raylı sistem ile 360 derece ring oluşturmak…

Bazı bölgelerde yer altına girecek olsa da ‘cadde tramvayı’ olarak planlanan üçüncü etap çalışmalarında sene sonuna kadar ilk kazmanın vurulması bekleniyor.

“DÖRDÜNCÜ ETAP METRO OLMASI GEREKİYOR”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına ulaşım master planını sunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Bakanlığın projeyi kabul edip onayladığını dile getirdi.

Antalya’nın bundan sonraki dönemde toplu ulaşımla artık atacağı adım metroyla ilgili olacaktır. Metro hattında güzergah, hatta duraklarıyla birlikte ulaşım master planımız da kesinleşmiş durumda. Konyaaltı’nda büyük limandan başlayan metro hattı, Büyükşehir Belediyesinin olduğu yerde bir ‘Y’ gibi çatal hale dönüşüyor, bir kolu Kepez istikametine Varsak’a metro olarak devam edecek, bir kolu da buradan Muratpaşa istikametine gerçekleşmektedir. Bir dahaki dönemde Antalya Limanı’ndan gerektiğinde Lara’ya, Kundu’ya kadar ve Kepez’e Varsak’a kadar her noktaya bugünkü raylı sistem ağımızı da destekleyecek şekilde bütünleşmiş bir sistemi Antalya’da hizmete inşallah sunmuş oluruz.

Bunları da sevebilirsiniz