Anadolu Yakası’nın Yeni Tercihi

Anadolu Yakası’nda gerçekleştirilen projelerle birlikte Pendik-Kurtköy hattı kendini göstermeye başladı. Lokasyon olarak ulaşım kanallarına yakınlığı ile tercih sebebi olan bölgede gayrimenkul fiyatlarında da artış gözleniyor.

İstanbul’da her geçen gün büyüyen gayrimenkul sektörü ve bu sektöre bağlı olarak yapılan yatırımlarla birlikte İstanbul’un ilçeleri de günden güne değerlenmeye başladı. Prime Property Gayrimenkul Danışmanlığı Ortaklarından Cem Sezginsoy’a göre Sabiha Gökçen Havalimanı, Dilovası, Gebze Organize Sanayi Bölgesi gibi alanlara yakınlığı ile öne çıkan Pendik-Kurtköy hattı bu bölgelerden birisi. Özellikle sanayi bölgelerinde çalışan kesimin uygun fiyatlar ve modern yaşam standardı nedeniyle Pendik-Kurtköy hattı Anadolu Yakası’nda yeni tercih alanı olarak öne çıkıyor.

YATIRIM İÇİN DE TERCİH SEBEBİ

İstanbul’da ikamet edenlerin yanı sıra söz konusu bölge İstanbul’la ticari ilişkileri bulunan işadamları tarafından da tercih nedeni olarak gösteriliyor. Özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığı bu bölgeyi ön plana çıkarıyor. Halihazırda söz konusu yerde orta-üst ekonomik sınıfa ait insanların yaşaması ve büyüme-değerlenme potansiyeli göz önüne alındığında yatırımcı açısından da cazip bir lokasyon haline geliyor.

Bununla birlikte Pendik-Kurtköy hattında genel olarak markalı konutlar yükseliyor. Yaşanan fiyat artışının ortalamanın üstünde gerçekleştiğini değerlendiren uzmanlar bu durumun böyle devam etmesini olası görüyor. Konutların değeri proje özellikleri ve konumuna bağlı olarak değişse de Pendik-Kurtköy hattında ortalama metrekare fiyatı 3 bin TL’den başlayarak 3 bin 700 TL’ye kadar yükselebiliyor.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın