Albatros Parkı’nın Geleceği Netleşiyor

Türkiye’de tartışma yaratan konulardan biri haline gelen Albatros Parkı’nın geleceği netleşmeye başlandı. Habertürk Gazetesi’nden Erdem Aktürk’ün haberine göre, Demir İnşaat Albatros Parkı’nın arkasında yer alan araziye Suudi, Katar ve Yemenli (SQY Investment Group) ortaklarıyla birlikte rezidans ve turizm projesine başlayacak.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, söz konusu arazinin parkın üst kısmında yer alan çorak bir arazi olduğunu vurguladı. Demir,”Arazinin imarı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından turizm ve konut projeleri için onaylanmış durumda. Ortaklarımız oradaki araziyi çok istiyorlardı. Türkiye’ye ilk kez buradan giriş yapacaklar. Önümüzdeki dönemde ülkemize yaklaşık 2 milyar USD değerinde yatırımlar yapmayı planlıyorlar” dedi.

Proje bu araziye yapılacak

ARAZİ 168 MİLYON TL

Hamit Demir söz konusu projenin vadeyle birlikte 168 milyon TL’ye alındığını belirtirken yapılacak olan konut ve otel projesinin yatırım miktarını ise 200 milyon USD’yi bulacağını söyledi. Proje kapsamında kurulan ortaklıkta yüzde 40’lık bölüm Demir İnşaat’a yüzde 60 ise diğer üç şirketin kontrolünde olacak.

‘YÜKSEKLİK SERBEST’

Bölgede yüksekliğin serbest olduğunu belirten Demir, inşaat alanının brüt 80 bin metrekare olduğunu söyledi. İnşaata eylülde başlamayı planladıklarını aktaran Demir, arazinin yüzde 60’ında konut, yüzde 40’ında turizm projesi yapılacağını söyledi.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın