Aidat Sistemi Rant Haline Dönerse…

Ceylan İnşaat Başkanı Mustafa Ceylan site aidatları konusunda Karar Gazetesi’nden Hamide Hangül’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Site yöneticiliğinin meslek haline geldiğini ve profesyonel şirketlerin kurulduğunda dikkat çeken Ceylan, ‘Site aidat sisteminin rant haline dönüşmesi halinde önünü kimse alamaz’ uyarısında da bulundu.

Hayata geçirdikleri projelerde ilk 5 yıl site yönetimlerini kendilerinin üstlendiklerini ve sektör haline gelmemesi için çaba sarf ettiklerini belirten başarılı işadamı, “Komşuluk ilişkileri kendimize dert ettiğimiz bir konu… İnsanlar paylaşarak mutlu olabilir. 1000-2000 kişilik sitelerde komşuluk ilişkileri bitmiş durumda. En basitinden çocuklarımızın kaynaşması için farklı etkinlikler düzenlenebilir. Biz de site yönetimi olarak aileleri bir araya getirmeye çalışıyoruz. Yoksa müteahhit sattıktan sonra arkasını dönüp gidiyor. Oysa bizim sosyal sorumluluğumuz da var” diye konuştu.

AİLELER PARÇALANIYOR

İstanbul’da büyük dairelerin satışında sıkıntılar yaşandığına da değinen Muammer Ceylan, “300-400 bin TL’ye kadar daireler hızla satılıyor ancak artık aileler parçalandı. Kızı ya da oğlu üniversiteyi bitirdikten sonra tek başına eve çıkıyor. Hal böyle olunca küçük dairelere ihtiyaç artmış durumda” dedi.

 

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.

Bunları da sevebilirsiniz