‘İpek Yolu Havadan Kurulacak’

İstanbul’da açılacak 3. Havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulunan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin projenin 2018 yılına yetişebilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Türkiye’ye şimdiye kadar doğrudan uçuş yapmayan ülkelerin de İstanbul’a bağlanmasını sağlayacaklarını söyleyen Keskin, Hindistan ve Çin gibi ülkelerin İstanbul uçuşlarıyla modern İpek Yolu’nu havadan kuracaklarını savundu.

Türkiye’nin dünyaya açılan vitrini olması beklenen havalimanı Türkiye’ye ilk kez gelecek havayolu şirketlerine de ev sahipliği yapacak. Yeni Havalimanında mayıs ayı içerisinde kargo, yer hizmetleri, ticari alanlar ve havayolu şirketleri ile önemli anlaşmalar imzalandı. İGA Havalimanı İcra Kurulu Başkanı Keskin, havalimanını halkla buluşturmak için işbirliği çalışmalarına devam ettiklerini belirtirken havalimanına olan yoğun ilginin kendilerini heyecanlandırdığını ifade etti.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin; “Türkiye’nin ticari gücüne güç katacak ve kelebek etkisi yaratacak proje çalışmaları sayesinde dünyanın yeni bölgeleri ile Türkiye arasında bir bağ kurulacak. Ekonomik kalkınma ivme kazandırılacak ve ticaretleri yüzyıllar öncesine dayanan küresel aktörlerle yeni fırsatlar oluşturulacak. Bu sayede sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya yeni bir soluk getirilecek”

Keskin, yeni anlaşmaları duyurmaya başlayacaklarını söylerken Yeni Havalimanının bu zamana kadar Türkiye pazarında bulunmayan perakende markalarına da ev sahipliği yapacağını söyledi. Dünyanın en büyük duty free alanına sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanında birbirinden önemli yaklaşık 400 tane dünya markasının yer alacağı bilgisini verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın