15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Üstyapı Yenilenecek

15 Temmuz Şehitler Köprüsü yenileniyor. Bakım ve onarım çalışmaları kapsamında 12 Haziran’da başlayacak olan çalışmalar 31 Ağustos gününe kadar sürecek. Bu süre zarfında köprü kullanıma kapanmayacak ancak 2 geliş 2 gidiş şeklinde daraltılacak.

İstanbul’un sembollerinden birisi olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üst yapı çalışmaları kapsamında bakım ve onarım işlemleri yapılacak. Haberi duyuran Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan en son 1991 yılında asfaltın yenilendiğini vurguladı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün sadece asfaltı değil yalıtım ve genleşme derzleri dahil olmak üzere tüm üst yapısının yenileneceği belirtildi.

Aradan geçen 26 yıl boyunca asfaltta önemli düzeyde bozulmalar tespit edildi. Çalışmalar 4 aşamada gerçekleştirilerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yenilenecek.

Bakan Arslan “Toplam 36 bin 86 metrekarelik ana açıklıkta ve 14 bin 580 metrekarelik alanda yüzey yenilemesi yapacağız. Kolay bir iş değil. Her aşamada köprünün 2 şeridi trafiğe kapatılıp mevcut trafik karşı yönden alınan ek şerit ile 2 gidiş ve 2 geliş olacak şekilde düzenlenecek ve trafiğin akıcı bir şekilde devam etmesini sağlayacağız.”

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Köprüsü’nün bakımı bugün yapılmazsa aradan geçen her zaman için ağır bedeller ödemek zorunda kalınabilir. Bakan Arslan çalışmaları seçerken olabilecek en uygun dönemi dikkatte aldıklarını söyleyerek; “İstanbul’da herkesin izine ve tatile çıktığı, trafik yoğunluğunun en aza indiği dönem. Biz de sahada 82 kişilik ekiple 3 vardiya halinde 7 gün 24 saat durmaksızın çalışarak en geç 31 Ağustos’ta çalışmaları bitirmiş olacağız.”

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın