13 Milyar TL’lik Arsanın Geleceği Belli Oldu

İstanbul Etiler’de bulunan Polis Meslek Yüksekokulu arazisinin akibeti belli oldu. 2014 yılında polis karakollarının şehir dışına taşınması yönünde çıkan karar sonrası kapatılan Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisine 10 bin konut inşa edilecek.

ETİLER POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ARAZİSİNİ TAPUSOR EKRANINDA GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

4 Nisan günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ihaleyi İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş (KİPTAŞ) kazanmıştı. Katıldığı programda bölgenin bir alışveriş merkezine dönüştürülmeyeceğini altını çizen KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım projenin çevre ile uyumlu olacağını vurguladı.

 

2 MİLYAR TL GELİR BEKLENİYOR

İhaleyi 1 milyar 388 milyon lira teklifle kazanan KİPTAŞ, ücretin İBB’ye verilecek idare payı olduğunu ve projeden 2 milyar 666 milyon TL gelir bekliyor. İçerisinde dükkan ve ofislerin bulunduğu karma bir proje yapılması planlanan bölgede son zamanlarda yeni binanın bulunmaması da dikkat çekiyor.

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Üç milyar üzerinde gelir elde edilirse, idare payı da ona göre artacaktır. İdare dediğimiz Büyükşehir Belediyesi’ne dolayısıyla hizmete giden miktar. Gelecek için 10 bin konutluk projelerimiz var. Bunun için de 5-6 ilçe değerlendiriliyor. İstanbul’un yaşanılabilir bir kent olmaya devam etmesi için konut sayısının 15 ila 18 milyonda tutulması gerekiyor.

Bunları da sevebilirsiniz